Wypadek lotniczy: rzeczywista rola prokuratora
Prokuratura Generalna od kilku lat dba o specjalistyczne wykształcenie śledczych w zakresie badania katastrof lotniczych – polemizuje prokurator.
Z dużym zainteresowaniem przeczytałam publikację Pana Piotra Nowaka – prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gryfinie, opublikowaną w „Rzeczpospolitej" 15 października 2013 r. pod tytułem „Wypadek lotniczy: rola prokuratora". Niewątpliwie zawarte w niej uwagi i pomysły Autora są bardzo cenne i zmierzają do poprawy efektywności postępowań przygotowawczych prowadzonych w sprawach wypadków i incydentów lotniczych. Niestety Autor sugeruje konieczność wprowadzenia w życie rozwiązań, które są już realizowane.
Sądzę, że opinia publiczna wprowadzona w błąd treścią artykułu powinna poznać działania prokuratury, których celem jest m.in. zapewnienie poprawy bezpieczeństwa w lotnictwie.
Podejmowanych jest wiele inicjatyw, zwłaszcza w zakresie rozwoju lotnictwa cywilnego
Prokuratura Generalna od kilku lat podejmuje w tym zakresie działania legislacyjne, szkoleniowe, organizacyjne, a także uczestniczy w projektach krajowych i międzynarodowych, związanych z bezpieczeństwem w lotnictwie.
Metodyka oględzin
Zacznę od kwestii oględzin, jako czynności procesowej uregulowanej przepisami Rozdziału 23 kodeksu postępowania karnego oraz przywołanego przez Autora § 183 rozporządzenia ministra sprawiedliwości z 24 marca 2010 r. – Regulamin wewnętrznego urzędowania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta