Dziewczyna z gór

18 grudnia 2013 | Sport | Maksymilian Radzimirski
Alina Wojtas była dotychczas bohaterką Lublina, teraz zna ją już cała Polska
źródło: PAP/EPA

Dzisiaj o 17.30 Polki walczą z Francją o półfinał mistrzostw świata. Mecz pokaże TVP2.

Polki zagrają z wicemistrzyniami sprzed dwóch lat – Francją. Mało tego – nie wyjdą na parkiet jako dziewczynki do bicia. Chcą walczyć i wierzą, że mogą popsuć szyki bardziej utytułowanym rywalkom.

Być może uda się powtórzyć historię sprzed 16 lat. W 1997 r. w 1/8 finału mistrzostw świata Polska pokonała Francję 30:20 (16:11). Było to ostatnie zwycięstwo Polek w tamtym turnieju. W pojedynku o półfinał musiały uznać wyższość Rosjanek.

Ostatecznie zakończyły zmagania na ósmym miejscu. Po mistrzostwach losy obu zespołów potoczyły się zgoła odmiennie. Francuzki dwa lata później zdobyły srebrny medal, a polskie piłkarki zajęły 11. miejsce. Potem Polska na wiele lat zniknęła ze światowej czołówki  kobiecej piłki ręcznej.