Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czasami przyda się osobna umowa udziałowców

20 lutego 2014 | Dobra Firma | Agnieszka Obrycka

Porozumienia wspólników (akcjonariuszy) 
są pożytecznym instrumentem kształtowania relacji w spółce.

Wspólnicy niejednokrotnie mają różne wizje rozwoju swojego biznesu prowadzonego w formie spółki kapitałowej. Celem doprecyzowania zasad ładu korporacyjnego spółki na potrzeby konkretnego przedsięwzięcia czy funkcjonowania spółki w określonym horyzoncie czasowym wspólnicy niekiedy decydują się na wprowadzenie dodatkowych postanowień do umowy spółki (statutu) lub uregulowanie tych spraw w osobnym porozumieniu wspólników (akcjonariuszy). Zmiana umowy spółki (statutu) może być dobrym rozwiązaniem w przypadkach uszczegółowienia ustroju spółki, ale zazwyczaj niezbędna okazuje się osobna umowa zawarta między udziałowcami.

To może być za mało

Umowa spółki (statut) stanowi podstawowy dokument ustrojowy spółki kapitałowej. Niekiedy jednak standardowe postanowienia umowy spółki czy statutu okazują się niewystarczające. Wówczas wspólnicy mogą zdecydować się na wyłączenie przed nawias istotnych obszarów funkcjonowania spółki i zawrzeć dodatkowe porozumienie wspólników...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9769

Wydanie: 9769

Spis treści

Media planet

Zamów abonament