Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Infoafera i świadek mimo woli

12 czerwca 2014 | Kraj | Izabela Kacprzak Grażyna Zawadka
Prokuratura uważa, że przetarg na obsługę polskiej prezydencji w UE był ustawiony
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa
Prokuratura uważa, że przetarg na obsługę polskiej prezydencji w UE był ustawiony

Jak CBA i prokuratura bezskutecznie próbowały przesłuchać wiceprezesa CAM Media.

Prokuratura uznała, że wiceprezes słynnej spółki CAM Media utrudniał czynności w śledztwie dotyczącym korupcji przy przetargach informatycznych i nałożyła na niego wysoką karę porządkową – 10 tys. zł – dowiedziała się „Rz". Sąd nie podzielił tej oceny i karę cofnął, uznając ją za sprzeczną z przepisami.

Wielka akcja biura

Chodzi o Adama Michalewicza, w którego firmie w listopadzie 2013 r. na polecenie warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej zjawili się funkcjonariusze CBA. Michalewicza chciano przesłuchać w tzw. trybie niecierpiącym zwłoki (art. 137 k.p.k.). Ten jednak odmówił. – Tego dnia zostało zatrzymanych 18 osób, a przesłuchanych kilkadziesiąt, w tym wysokiej rangi urzędnicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Głównego Urzędu Statystycznego i nikt – poza Michalewiczem – nie kwestionował takiego trybu wezwania na przesłuchanie – mówi prok. Andrzej Michalski, jeden z prowadzących śledztwo w sprawie infoafery.

Przeszukania i zatrzymania miały miejsce 19 listopada. I odbiły się szerokim echem – jednego dnia funkcjonariusze CBA weszli do blisko 50 miejsc, w tym do MSZ, GUS i wielu firm. Śledczy szukali dowodów potwierdzających, że mogło dojść do zmowy, czyli ustawienia intratnego przetargu na obsługę prezydencji Polski w UE o wartości 34 mln zł. Kontrakt wygrało konsorcjum EasyLog, It.expert i właśnie CAM Media. W efekcie listopadowej akcji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9862

Wydanie: 9862

Spis treści

Pierwsza strona

Media planet

Zamów abonament