Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zatrudnieni dzielą się na stacjonarnych i mobilnych

27 października 2014 | Prawo i praktyka | Monika Wacikowska

WARUNKI | Miejsce pracy w umowie o pracę należy określić w taki sposób, 
aby odzwierciedlało teren, na którym podwładny będzie stale 
wykonywać obowiązki służbowe.

Oznacza to, że u niektórych miejsce to będzie jednym punktem – konkretnym adresem lub siedzibą pracodawcy, a u pozostałych – pewnym obszarem, terytorium wskazanym przez pracodawcę. Realizacja zadań służbowych w tym miejscu jest zawsze czasem pracy.

Ważny element angażu

Podpisując umowę o pracę, etatowiec zobowiązuje się zarówno wykonywać pracę określonego rodzaju za uzgodnionym wynagrodzeniem, jak i realizować ją w miejscu ustalonym przez strony. Powinno być ono zatem tak określone, aby wskazywało faktyczny teren lub punkt, gdzie etatowiec będzie wykonywać swoje zadania. Jeśli jest nim siedziba pracodawcy czy inny punkt, np. biuro czy oddział, jako miejsce pracy należy wskazać adres tej jednostki. W takim przypadku miejsce pracy może być też określone bez wskazania adresu. Podaje się jedynie, że jest to np. „siedziba pracodawcy" lub „biuro" w konkretnej miejscowości. To drugie jednak ogólnie określone miejsce nie ustrzeże szefa przed ewentualną koniecznością wręczenia podwładnemu porozumienia lub wypowiedzenia zmieniającego, gdyby doszło do faktycznej zmiany adresu siedziby lub biura czy oddziału.

Przykład

Podpisując angaż, strony zapisały w nim, że „miejscem pracy jest siedziba pracodawcy". W tym jednak czasie siedziba znajdowała się w Warszawie przy ul. Kolorowej 1. Pracodawca postanowił ją jednak przenieść do Radomia. Uznał, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9977

Wydanie: 9977

Spis treści
Zamów abonament