Interpretacja musi zawierać pełne uzasadnienie prawne
REGUŁY. Naruszenie przepisów proceduralnych poprzez brak wyczerpującego wyjaśnienia, dlaczego powołane w rozstrzygnięciu przepisy mają zastosowanie w przedstawionym przez wnioskodawcę stanie faktycznym, jest podstawą do uchylenia wydanej interpretacji indywidualnej.
Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w wyroku z 19 września 2014 r. (I SA/Wr 752/14).
ZOZ przekształcił się w spółkę akcyjną. Środki trwałe nabyte przez spółkę w wyniku przekształcenia ZOZ stanowiły wcześniej środki trwałe ZOZ i podlegały umorzeniom (odpisom amortyzacyjnym niestanowiącym kosztów uzyskania przychodów). W związku z przekształceniem majątek trwały oraz kapitał zapasowy zostały przeszacowane na podstawie wyceny rzeczoznawcy. Spółka jako następca prawny ZOZ stosuje zasadę kontynuacji amortyzacji podatkowej. W spółce występuje również amortyzacja niestanowiąca kosztów uzyskania przychodów, na którą składają się różnica z wyceny oraz odpisy amortyzacyjne od środków trwałych otrzymanych z dotacji.
Spółka zawarła umowę, którą pełnomocnik Skarbu Państwa przeniósł nieodpłatnie na spółkę nieruchomości. We wniosku o wydanie interpretacji spółka spytała, czy poprawnie zalicza w koszty uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od majątku trwałego, przyjmując kontynuację...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta