Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tydzień może trwać do 12 dni, a miesiąc nawet 61

08 stycznia 2015 | Praca i ZUS | Agata Lankamer-Prasołek, Karol Lankamer

Kodeks pracy wyznacza stronom czas na wykonanie obowiązków, złożenie odwołania czy dochodzenie roszczeń. Nie precyzuje jednak, jak liczyć te terminy. W większości przypadków należy sięgać do przepisów kodeksu cywilnego.

Terminy występują na każdym etapie pracowniczego zatrudnienia – od konieczności pisemnego potwierdzenia warunków pracy i płacy oraz przekazania informacji o warunkach zatrudnienia, przez zmiany w przepisach wewnętrznych, modyfikację danych w informacji o warunkach zatrudnienia, ich zmianę w drodze wypowiedzenia zmieniającego, aż po zakończenie stosunku pracy. Obowiązek zachowania terminu istnieje nawet po ustaniu zatrudnienia, przy wystawianiu i wydawaniu świadectwa pracy oraz przedawnianiu roszczeń ze stosunku pracy.

Ponieważ terminy mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o możliwość skorzystania z przysługujących uprawnień, znajomość zasad ich ustalania jest ogromnie ważna dla obu stron stosunku pracy.

Cywilne zasady...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10034

Wydanie: 10034

Spis treści
Zamów abonament