Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie każde weto pracodawcy uzasadnia rzucenie pracy

17 lutego 2015 | Dobra Firma | Anna Abramowska

Brak zgody na rozstanie za porozumieniem stron nie narusza podstawowych obowiązków wobec etatowca. Nawet wtedy, gdy chce odejść, bo nie udaje mu się pogodzić obowiązków rodzicielskich z zawodowymi.

Rodzic na etacie ma większe uprawnienia niż ten bez potomstwa. Aby z nich skorzystać, czasem wystarczy dopełnić niezbędnych formalności – przedstawić zaświadczenie (np. zwolnienie na badania w ciąży w czasie pracy, gdy nie można ich wykonać poza firmowymi godzinami) czy wniosek (np. o roczny urlop rodzicielski, o przerwy na  karmienie). Trzeba jednak pamiętać, że obiektywne przeszkody, które niweczą skuteczne wykorzystanie uprawnień rodzicielskich, nie uzasadniają rozwiązania pracy bez wypowiedzenia.

Przekonała się o tym lekarka, która złożyła dyrektorowi szpitala propozycję rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Tłumaczyła, że z powodu odległości między szpitalem a domem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10068

Wydanie: 10068

Spis treści
Zamów abonament