Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kompleks rekreacyjny bez odliczeń

19 maja 2015 | Administracja
Piotr
 Świniarski
źródło: materiały prasowe
Piotr
 Świniarski

Interpretacja podatkowa | Gmina nie odliczy podatku od budowy kompleksu rekreacyjno-kulturalnego, który nie służy wykonywaniu działalności gospodarczej, ale ma zapewnić miejsce wypoczynku mieszkańców.

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach rozstrzygnął w interpretacji z 22 kwietnia 2015 r. (IBPP3/4512-255/15/EJ), jak rozliczyć inwestycję dofinansowaną ze środków Unii Europejskiej.

Z pytaniem zwróciła się gmina, która przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych. Polegał on na budowie kompleksu rekreacyjno-kulturalnego obejmującego: amfiteatr, place zabaw i spotkań, elementy małej architektury – ławki, altany, pergole, fontanny, elementy zieleni wysokiej i niskiej, plac parkingowy oraz edukacyjną ścieżkę przyrodniczą.

Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia była rewitalizacja centrum gminy, wykorzystywanego wcześniej jako dzikie wysypisko śmieci. Poza tym gminie zależało na stworzeniu atrakcyjnego miejsca wypoczynku, z którego mogliby bezpłatnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10144

Wydanie: 10144

Spis treści
Zamów abonament