Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kwestionowanie uprawnień szefa uzasadnia zwolnienie

19 maja 2015 | Administracja

Prezydent jako organizator instytucji kultury, który jest zwierzchnikiem służbowym dyrektora teatru, miał prawo odwołać go ze stanowiska w związku z pomijaniem prezydenta w procesie uzyskiwania urlopu oraz delegacji służbowej.

Czego dotyczył spór

Zarządzeniem z lipca 2014 r. wydanym na podstawie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej prezydent miasta odwołał dyrektora jednego z teatrów. Jako przyczynę wskazał naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem oraz odstąpienie od realizacji umowy dotyczącej warunków organizacyjno-finansowych działalności instytucji kultury oraz programu jej działania zawartej pod koniec listopada 2012 r.

Dyrektorka teatru zaskarżyła to rozstrzygnięcie do sądu administracyjnego. Zarzucała, że odwołano ją ze stanowiska dyrektora mimo braku rzeczywistych podstaw. Podkreślała, że przepisy przewidują zamknięty katalog przyczyn przedterminowego odwołania dyrektora instytucji kultury powołanego na czas określony. I odpierała wszystkie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10144

Wydanie: 10144

Spis treści
Zamów abonament