M3 dla tych, którzy strzegą premiera i prezydenta
Jeśli funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu chce otrzymać mieszkanie, musi zgłosić w tej sprawie wniosek. Podobnie wtedy, gdy jest zainteresowany większym lokum.
Funkcjonariuszowi pozostającemu w służbie stałej przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego w miejscowości, w której pełni służbę lub w miejscowości oddalonej od tej o nie więcej niż 100 kilometrów. Stanowi o tym art. 76 ust. 1 ustawy z 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu (dalej ustawa o BOR). Przyznając funkcjonariuszowi mieszkanie o określonej powierzchni, uwzględnia się liczbę członków jego rodziny.
Jaki metraż
Zgodnie z § 3 ust. 1 rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 24 czerwca 2002 r. w sprawie lokali mieszkalnych dla funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu (dalej rozporządzenie) funkcjonariuszowi przydziela się lokal o powierzchni mieszkalnej odpowiadającej liczbie przysługujących mu norm zaludnienia. Norma wynosi od 7 do 10 mkw. powierzchni mieszkalnej, którą stanowi metraż pokoi znajdujących się w mieszkaniu (§ 2 ust. 1 rozporządzenia).
Przy przydziale uwzględnia się następujące normy zaludnienia:
- generałom oraz innym oficerom zajmującym stanowiska służbowe oznaczone w etacie stopniem generała – lokal o powierzchni mieszkalnej odpowiadającej trzem normom zaludnienia, nie mniejszy niż dwa pokoje z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta