Za marmury i egzotyczne drewno trzeba słono zapłacić
Czynsze za lokale z górnej półki wahają się od 5 do 30 tys. zł. Najdroższe apartamenty są urządzane pod dyktando najemców.
aneta gawrońska
Zdaniem Jarosława Mikołaja Skoczenia, eksperta Emmerson Realty, podaż drogich nieruchomości powoli rośnie. – Buduje się ich coraz więcej. W dobrych miejscach powstają tzw. plomby – zwraca uwagę. – W Warszawie zagłębiem takich inwestycji staje się Powiśle. Powstają tam apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie.
O rosnącej ofercie luksusowych mieszkań na wynajem mówi też Marcin Jańczuk, dyrektor z Metrohouse. – Prawdziwych apartamentowców nie ma jednak zbyt wiele. Zwykle jest to oferta lokali o wyższym standardzie w kamienicach poddanych rewitalizacji – zauważa. – Nie wszędzie jednak znajdziemy takie mieszkania. Trafiają się w Śródmieściu, na Mokotowie, Wilanowie, Żoliborzu, Saskiej Kępie.
Prawnik i finansista
Edyta Krakowiak z Warszawskiej Giełdy Lokali i Nieruchomości (WGLiN) zwraca uwagę, że na Mokotowie i Wilanowie jest łatwiej o grunt, dlatego też inwestycje o wyższym standardzie powstają przede wszystkim w tych dzielnicach. – W Śródmieściu i na Żoliborzu, z uwagi na brak dostępnych terenów, mieszkania z wyższej półki znajdziemy w odrestaurowanych kamienicach, chociaż jest kilka górujących nad miastem nowych inwestycji – mówi. – Przeważają mieszkania o podwyższonym standardzie, na które jest więcej chętnych niż na luksusowe apartamenty.
Jarosław Mikołaj Skoczeń dodaje, że drogie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta