Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska może być kreatorem innowacji

18 grudnia 2015 | Fundusze Europejskie

Rozmowa | Michał Turczyk, dyrektor w zespole B+R 
i pomocy publicznej Deloitte.

Planując budżet na lata 2014–2020, UE założyła, że ma on przede wszystkim wspierać inteligentny rozwój, czyli być oparty na wiedzy i innowacjach. Czy te pieniądze dadzą nam rozpęd na kolejne dziesięciolecie?

Michał Turczyk: W okresie 2004–2013 Polska uzyskała miano dynamicznie rozwijającej się gospodarki. W latach 2012–2015 stanęliśmy przed wyzwaniem wyrwania się z kategorii państw rozwijających się i wejścia w kategorię gospodarek, które mogą być konkurencyjne w długoterminowej perspektywie. Gdyby nie fundusze europejskie, które zaczęły do nas spływać od 2002 roku, to możliwość aspiracji do państw rozwiniętych nie byłaby możliwa. Na lata 2014–2020 Komisja Europejska przyznała Polsce kolejne 80 mld euro. Te pieniądze to ultimatum – mają nam dać rozpęd na kolejne dziesięciolecie. Trzeba je zagospodarować w sposób, który nie tylko będzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10324

Wydanie: 10324

Spis treści
Zamów abonament