Trzecia rocznica powstania regularnego połączenia towarowego Chengdu-Łódź
Poszerzenie zakresu współpracy między Polską a Syczuanem
25.03.2016 r. – Skład wiozący dwadzieścia tysięcy sztuk telewizorów powoli wyjeżdża z dworca w Chengdu, stolicy prowincji Syczuan. Pędząc na zachód, po dziesięciu dniach planowo dotrze do Łodzi. Jest to pierwszy skład przewidziany do przewozu produktów konkretnej marki, od momentu uruchomienia połączenia Chengdu–Łódź w kwietniu 2013 r.
Już pół roku temu, we wrześniu 2015 roku, pierwszy eksportowy skład powrotny, wiozący piwo, soki owocowe, wyroby cukiernicze, wodę mineralną i inne wysokiej jakości produkty europejskie, wjechał na stację w Chengdu. Dzięki temu udało się zrealizować cel obustronnego przewozu towarów. Do dziś odbyło się już niemal 200 kursów w ramach tego połączenia.
Już od ponad dwóch lat regularna linia cargo łącząca Syczuan i Polskę, której przejazd został w międzyczasie kilkakrotnie skrócony, stanowi najszybsze regularne połączenie towarowe między Europą a Chinami. Jest ono także kanałem logistycznym, otwierającym Ekonomiczny Pas Jedwabnego Szlaku.
Wraz z otwarciem i stabilną eksploatacją tego połączenia relacje między wiodącą ekonomicznie prowincją Syczuan w zachodnich Chinach a Polską odnotowały znaczną intensyfi kację, a Polska stała się największym partnerem gospodarczym Syczuanu w całym rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 roku całkowita wartość importu i eksportu między Polską a Syczuanem wyniosła 123 000 000...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta