Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przed zniesieniem zakazu trzeba ustalić poziom hałasu

10 maja 2016 | Administracja | Renata Krupa-Dąbrowska

Rada nie może znieść zakazu uprawiania sportów motorowodnych na jeziorze, nad którym żyją chronione ptaki, bez wcześniejszego ustalenia, jaki będzie poziom hałasu na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych.

Czego dotyczył spór

Rada powiatu zmieniła uchwałę zakazującą używania niektórych jednostek pływających na jeziorach. Zrobiła to pod wpływem lokalnego stowarzyszenia, które zwróciło się w tej sprawie do starosty. Chciało ono dopuszczenia na jednym z jezior uprawiania sportów motorowodnych. W tym celu trzeba było z załącznika do ww. uchwały wykreślić to jezioro. I to rada powiatu zrobiła.

Zmianę zakwestionował wojewoda, zarzucając istotne naruszenie art. 33 ust. 1 ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. Tłumaczył, że jezioro położone jest na obszarze specjalnej ochrony ptaków Natura 2000. Obszar ten wyznaczony został w związku z wypełnieniem zobowiązań państwa polskiego względem wymogów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/147/WE z 30 listopada 2009 r. w sprawie ochrony dzikiego ptactwa oraz na podstawie aktu prawa krajowego, tj. rozporządzenia ministra środowiska z 5 września 2007 r. w sprawie obszarów specjalnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10441

Wydanie: 10441

Spis treści
Zamów abonament