Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

10 maja 2016 | Ekonomia

handel

∑ Za 63 mln dolarów sprzedano surowy diament o wadze 813 karatów. To rekord – nieobrobiony kamień nie uzyskał dotąd tak wysokiej ceny – podała kanadyjska firma górnicza Lucara Diamond, która wkrótce wystawi na aukcję większy kamień. Lucara, która notowana jest na giełdzie w Sztokholmie, podała, że chodzi o znaleziony w Botswanie kamień nazwany Konstelacja. Ani nazwiska nabywcy, ani warunków sprzedaży nie ujawniono.

—ak, pap

usługi

∑ Zakład produkcji konstrukcji stalowych i prefabrykatów urządzeń ciśnieniowych dla przemysłu chemicznego, naftowego i energetycznego oraz ośrodek egzaminacyjny spawaczy wybuduje do 2017 r. za ok. 2,5 mln zł w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym spółka Spawex. —ak, pap

finanse

∑ 61,3 mln euro – tyle ma wynieść budżet programu „Polska–Rosja" na projekty transgraniczne, m.in. z pieniędzy UE – poinformowało MR. Przedstawiciele samorządów, administracji rządowej i środowisk akademickich mogą uczestniczyć w konsultacjach w tej sprawie do 10 czerwca. Ostateczna wersja programu ma powstać do końca czerwca. Środki przewidziane w projekcie mają być wykorzystane m.in. na promocję kultury lokalnej, ochronę środowiska, przeciwdziałania zmianom klimatu, dostępność regionów oraz na rozwój transportu.

—ak, pap

gospodarka

∑ Przyjęcie przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10441

Wydanie: 10441

Spis treści
Zamów abonament