Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Regulacje ograniczą wojny cenowe

10 maja 2016 | Ekonomia
autor zdjęcia: Krzysztof Skłodowski
źródło: Fotorzepa

Roger Hodgkiss | Dla solidnych i konserwatywnych spółek, takich jak PZU, wyższe wymogi kapitałowe i płynnościowe są korzystne, bo ograniczają nieuczciwą konkurencję – tłumaczy członek zarządu PZU.

Rz: Czy jako członek rady brytyjsko-polskiej Izby Handlowej dostrzega pan wpływ zmian politycznych w Polsce na to, jak nasz kraj postrzegają zagraniczni inwestorzy? Bo z lektury zachodniej prasy mogą się dowiedzieć, że Polska porzuciła zasady demokracji i zamienia się powoli w państwo totalitarne...

Polska pozostaje dobrze zarządzaną, stabilną i szybko rosnącą gospodarką. Pozostaje też krajem demokratycznym: przecież nowy rząd został wyłoniony w wolnych wyborach, z zachowaniem wszelkich standardów. W każdym kraju zmiana władzy zwiększa niepewność przedsiębiorców. Zwłaszcza gdy nowy rząd ma ambitny program i szybko zabiera się do jego realizacji. Jeśli zaś chodzi o jednostronny obraz w niektórych mediach, to jest on konsekwencją tego, że Polska zaczęła twardo podkreślać swój interes, zabiegać o Europę równych szans, gdzie siła głosu każdego państwa będzie taka sama. Postawa Polski, podobnie jak np. Wielkiej Brytanii, jest w mojej ocenie zgodna z zasadą solidarności, na której Unia jest zbudowana.

W styczniu na zmiany polityczne w Polsce zareagowała agencja ratingowa S&P, obniżając ocenę wiarygodności kredytowej rządu. Wiadomo, że ratingi są adresowane do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10441

Wydanie: 10441

Spis treści
Zamów abonament