Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obwieszczenie o wydaniu decyzji utrudnia sytuację strony

10 maja 2016 | Administracja

W przypadkach wyszczególnionych w przepisach strony mogą być zawiadamiane o decyzjach i innych czynnościach organu prowadzącego postępowanie przez obwieszczenie. Doręczenie uważa się wówczas za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

O decyzji w sprawie budowy obiektu liniowego, zgodnie z prawem budowlanym, zawiadomiono strony w drodze obwieszczenia. Czy takie zawiadomienie wywołało skutki prawne także wobec strony, która ze względu na wiek i zły stan zdrowia dopiero później dowiedziała się, jaka jest treść wydanej decyzji?

Tak.

W art. 49 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.) przewidziano, że strony mogą być zawiadamiane o decyzjach i innych czynnościach organów administracji przez obwieszczenie lub w inny zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości sposób publicznego ogłaszania, jeżeli przepis szczególny tak stanowi. W tych przypadkach zawiadomienie bądź doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia. W regulacji tej chodzi o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10441

Wydanie: 10441

Spis treści
Zamów abonament