Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy policjant nie utraci prawa do uposażenia

10 maja 2016 | Administracja | Małgorzata Jankowska

W trakcie trwającego ponad 2,5 miesiąca urlopu wypoczynkowego policjantka korzystała z trzech zwolnień lekarskich. Wszystkie dostarczyła dopiero kilka dni przed zakończeniem urlopu, tłumacząc, iż znajdowała się poza miejscem zamieszkania, zgodnie z zaleceniem lekarza psychiatry, który zdiagnozował u niej objawy depresji wymagające przewlekłego leczenia. Czy w takiej sytuacji przełożony może podjąć decyzję o utracie przez nią prawa do uposażenia za cały okres objęty tymi zwolnieniami?

Nie.

Mimo że policjantka nie dostarczyła zwolnienia lekarskiego w terminie, uposażenia nie straci. Tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w wyroku z 9 kwietnia 2015 r. (II SA/Bk 77/15), rozpoznając tę sprawę. Zdaniem sądu nie ma sporu co do okoliczności dostarczenia zaświadczeń przez policjantkę. Każde z trzech zaświadczeń lekarskich dostarczyła z uchybieniem siedmiodniowego terminu liczonego od momentu ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10441

Wydanie: 10441

Spis treści
Zamów abonament