Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internet na kablu ożył

10 maja 2016 | Ekonomia
Orange Polska ma nadal najwięcej abonentów stacjonarnego dostępu
źródło: Rzeczpospolita
Orange Polska ma nadal najwięcej abonentów stacjonarnego dostępu

Po kilku kwartałach konkurencji ze strony mobilnego dostępu LTE, znowu przybywa abonentów łączy stacjonarnych. Na razie nieśmiało.

Urszula Zielińska

Niewielki – o 2 tys. abonentów – ale jednak wzrost, zanotował rynek stacjonarnego dostępu do internetu w I kwartale, zdaniem Orange Polska. Telekom, który jest w tym segmencie największym graczem, z blisko 29-proc. udziałem, zmienił też zdanie co do zachowania tego rynku w IV kwartale ubiegłego roku. Zamiast spadku o 1 tys. klientów, w odpowiedniej rubryce jego sprawozdań widnieje teraz przyrost o 8 tys.

Orange weryfikuje przy tym szacunki dla całej branży, ale nie dane pokazujące, ilu sam ma abonentów Neostrady. Tych nie zmienia. To oznacza, że zyskują inni. Zdaniem analityków giełdowych nie jest to nadal Netia, czyli trzeci największy dostawca usługi stacjonarnego internetu w minionym kwartale, jeszcze traciła abonentów usługi....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10441

Wydanie: 10441

Spis treści
Zamów abonament