Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekspresowo przez Wielkopolskę

06 czerwca 2016 | Życie Wielkopolski
Na terenie Wielkopolski w ciągu drogi S11 budowane są dziś trzy obwodnice: Jarocina (powyżej), Ostrowa Wielkopolskiego oraz Kępna.
źródło: materiały prasowe
Na terenie Wielkopolski w ciągu drogi S11 budowane są dziś trzy obwodnice: Jarocina (powyżej), Ostrowa Wielkopolskiego oraz Kępna.
Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego
źródło: materiały prasowe
Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego

Na drodze S5 powstają kolejne odcinki, 
na S11 – pierwsze obwodnice.

Pokonanie samochodem dystansu z Poznania do stolicy Dolnego Śląska zajmuje obecnie około 3 godzin. Za trzy lata czas przejazdu może się skrócić o połowę. Wciąż nie ma pewności, kiedy równie mocno skróci się przejazd z Poznania do Koszalina.

Piątka w budowie

W maju Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na budowę ostatnich odcinków drogi S5 na terenie Wielkopolski.

– Dwa z wielkopolskich odcinków realizowane są w systemie „projektuj i buduj". Oznacza to, że wykonawca zaprojektuje i uzyska wszelkie niezbędne opinie, pozwolenia i prawomocne decyzje administracyjne związane z budową oraz uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie - wyjaśnia Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.

Ostatni odcinek, na którego wykonanie podpisano umowę z portugalskim konsorcjum Mota-Engil, ma nieco ponad 19 kilometrów. Połączy Radomicko z węzłem Leszno Południe i będzie kosztował ponad 443 mln zł. To nie pierwszy odcinek drogi S5, który budują Portugalczycy, znani już u nas m.in. z budowy S8. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10463

Wydanie: 10463

Spis treści
Zamów abonament