Do redakcji
Do redakcji
Trójgłos o ewolucji
Po ukazaniu się artykułu Krzysztofa Kowalskiego "Ewolucja ewolucji" w wydaniu "Plusa Minusa" z 18-19 stycznia 1997 (nr 3, "Rzeczpospolita" nr 15) , do redakcji nadeszły trzy listy na jego temat; pod jednym podpisał się prof. dr hab. Adam Łomnicki z Instytutu Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod drugim prof. dr. hab. January Weiner także z Instytutu Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod trzecim mgr January Weiner 3 (podajemy pełne brzmienie podpisu) , aktualnie pracujący w Zentrum fur Molekulare Biologie, Heidelberg. Ponieważ wszystkie listy są podobne w treści i zarzutach, zamiast drukować ich fragmenty, zamieszczamy jeden z nich, za to w całości:
Szanowni Państwo Redaktorzy!
Jedna z podstawowych cech nauk empirycznych niestosowanych, która odróżnia je od szeroko pojętych nauk społecznych i humanistycznych oraz nauk stosowanych, jest fakt uzgodnienia przez społeczność uczonych poglądów na sprawy w danej dziedzinie podstawowe. Nie oznacza to, że poglądy te są absolutnymi prawdami lub że nie mogą one podlegać krytyce. To uzgodnienie poglądów na sprawy podstawowe ne jest spowodowane naciskiem administracyjnym, finansowym lub moralnym, ale jak zwrócił uwagę brytyjski fizyk John Ziman ("Społeczeństwo Nauki", PIW 1972)...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta