Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

01 marca 1997 | Ekonomia | PR

NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Harmonogram EMU bez zmian

Niemiecki resort finansów i bank centralny zaprzeczyły zdecydowanie pogłoskom, jakoby władze niemieckie przygotowywały oświadczenie o odroczeniu wprowadzenia unii walutowej. Rzeczniczka ministerstwa uznała takie spekulacje za śmiechu warte, a zdaniem Bundesbanku byłby to nonsens, bo decyzję wtej sprawie może podjąć jedynie resort finansów. Więcej, członek zarządu banku Peter Schmidhuber potwierdził pilną konieczność dokładnego i trwałego spełnienia kryteriów zbieżności przez wszystkie kraje pragnące wejść do EMU wpierwszym terminie. Wcześniej prezes Hans Tietmeyer przedstawił we Frankfurcie katastroficzny scenariusz unii walutowej, gdyby jej członkom nie udało się ustabilizować budżetów.

Inwestycje krajów azjatyckich w Europie

Inwestycje rozwijających się krajów Azji w Europie wzrosły średnio do 860 mln USD w latach 1992-94 zpoziomu 100 mln w okresie 1989-91 -- stwierdza raport Konferencji NZ ds. Handlu i Rozwoju UNCTAD, ogłoszony w Genewie, a opracowany na zlecenie i przy współpracy Tajlandii. W 1995 r. udział krajów UE w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych krajów Azji wynosił 5 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1008

Spis treści
Zamów abonament