Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najwyższy czas na budowę własnego laboratorium

19 sierpnia 2016 | Prawo w biznesie

INTELIGENTNY ROZWÓJ | Przedsiębiorcy, którzy chcieliby inwestować w dynamiczny rozwój własnych produktów i oprzeć na prowadzeniu prac badawczych i rozwojowych swoją konkurencyjność, powinni zainwestować w odpowiednią infrastrukturę. I właśnie teraz mają do tego doskonałą okazję. Na sfinansowanie budowy i rozbudowy centrów rozwojowych zarezerwowano 460 mln zł. Michał Kołtuniak

Departament Innowacji w ministerstwie rozwoju ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R w przedsiębiorstwach". Jest to część programu „Inteligentny rozwój", który ma za zadanie pobudzić działalność badawczo-rozwojową w firmach, wzmocnić współpracę sektora przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi i badawczymi oraz wspierać procesy tworzenia nowych towarów, usług oraz procesów. Tym celom poświęcone są poszczególne działania (części) tego programu. To o numerze 2.1 ma przede wszystkim wzmocnić samą infrastrukturę niezbędną do prowadzenia badań przemysłowych i prac rozwojowych.

Dofinansowanie przeznaczone będzie na wsparcie tworzenia lub rozwoju centrów badawczo-rozwojowych poprzez inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, która służyć będzie prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów i usług. Przedmiotem dofinansowania w ramach projektów mogą być wydatki inwestycyjne, koszty odpowiedniej wiedzy technicznej oraz koszty doradztwa i równorzędnych usług wykorzystywanych na potrzeby projektu, a także koszty zakupu materiałów i produktów związanych bezpośrednio z realizacją projektu.

Nowoczesne wyposażenie

Możliwość uzyskania dotacji, która w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10526

Wydanie: 10526

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament