Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niski i prosty podatek okazał się sukcesem

19 sierpnia 2016 | Prawo | Paweł Rochowicz
Już niemal pół miliona Polaków woli płacić 8,5-procentowy podatek od dochodów z najmu zamiast ukrywać te zarobki przed fiskusem.
źródło: Rzeczpospolita
Już niemal pół miliona Polaków woli płacić 8,5-procentowy podatek od dochodów z najmu zamiast ukrywać te zarobki przed fiskusem.

pit | Zryczałtowaną daninę od wynajmu nieruchomości płaci już prawie pół miliona osób. Z roku na rok więcej. paweł Rochowicz

Z informacji opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że rośnie popularność zryczałtowanego opodatkowania dochodów. Dotyczy to nie tylko prostych form działalności gospodarczej, dla których tzw. ryczałt ewidencjonowany przewidziano w pierwszej kolejności. Ministerialne statystyki pokazują, że z każdym rokiem rośnie liczba osób, które biznesu wprawdzie nie prowadzą, ale chcą płacić prosty podatek od przychodów z najmu nieruchomości.

Liczba podatników...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10526

Wydanie: 10526

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament