Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku

19 sierpnia 2016 | Nieruchomości | Grażyna Błaszczak
źródło: materiały prasowe

Rozmowa | Maja Biesiekierska: Ekspert firmy Prelios

Rz: Co jest dziś gorącym towarem na rynku nieruchomości z punktu widzenia inwestorów, a którymi obiektami stracili już zainteresowanie?

Maja Biesiekierska, ekspert firmy Prelios: W Polsce trudno mówić o utracie zainteresowania inwestorów rynkiem nieruchomości. Szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe są niskie i nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku. Coraz więcej osób, nawet tych, które nigdy nie inwestowały wcześniej w nieruchomości, zaczyna się interesować tym segmentem.

Oczywiście zainteresowanie biurowcami, galeriami handlowymi i centrami logistycznymi nie spada, ale prawdziwym odkryciem inwestorów są domy opieki senioralnej i akademiki.

Duzi inwestorzy widzą potencjał w nowoczesnych akademikach.

Wszystkie prywatne akademiki, o których wiem, radzą sobie doskonale i są w pełni wynajęte. Jest bardzo duże zapotrzebowanie na nowe grunty, na których można postawić takie obiekty dla studentów. Najczęściej poszukiwane są lokalizacje blisko uczelni lub istniejących już domów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10526

Wydanie: 10526

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament