Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pralki i lodówki na budżetowym dopingu

19 sierpnia 2016 | Ekonomia
Sprzedaż sprzętu elektroncznego rośnie. AGD to już jedna z czołowych kategorii na tym rynku.
źródło: Rzeczpospolita
Sprzedaż sprzętu elektroncznego rośnie. AGD to już jedna z czołowych kategorii na tym rynku.
Adam Cich
źródło: materiały prasowe
Adam Cich

handel | Dobra passa na rynku AGD trwa w najlepsze. W pierwszym półroczu sprzedaż, wspierana choćby programem 500+, wzrosła o niemal 7 proc. piotr mazurkiewicz

Prawie 6,9 proc. wzrostu sprzedaży AGD to wynik lepszy od nawet najbardziej optymistycznych prognoz branży z początku roku. Zakładano wtedy wzrost wartości rynku o ok. 2–3 proc. Wśród produktów AGD są takie, które mogły się pochwalić jeszcze wyższymi wynikami – np. sprzedaż lodówek wartościowo skoczyła aż 8,5 proc., ale pralek już tylko o 3 proc.

Zastrzyk gotówki

– Sprzedaż urządzeń gospodarstwa domowego wzrasta i jest to trend, którego można było się spodziewać. Jednym z powodów jest starzenie i zużywanie się sprzętu. Ponadto konsumenci dostrzegają potrzebę zakupu urządzeń, które będą bardziej zaawansowane i dostosowane do obecnie panujących trendów – mówi Bartosz Jeziorański, dyrektor generalny marki Haier.

Czy na tak wysoki wzrost sprzedaży AGD mógł mieć wpływ rządowy program 500+? Zakłada on, że do rodzin wychowujących dzieci trafi w tym roku 17 mld zł, które w części zostaną wydane choćby na sprzęt AGD.

– Sezon zakupu lodówek w Polsce to zazwyczaj miesiące letnie. Skoro tak wysoki wzrost wystąpił wcześniej, to efekt 500+ jest nie do podważenia. Lodówka to sprzęt pierwszej kategorii, dlatego rodziny z zastrzykiem gotówki od razu ruszyły do sklepów – mówi członek zarządu jednego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10526

Wydanie: 10526

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament