Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inżynier automatyk z młotem

19 sierpnia 2016 | Sport | Krzysztof Rawa
Wojciech Nowicki – może on zastąpi Pawła Fajdka?
autor zdjęcia: Adam Warżawa
źródło: PAP
Wojciech Nowicki – może on zastąpi Pawła Fajdka?

Do końca zostały trzy dni. Są jeszcze interesujące polskie starty, pobiegnie Usain Bolt, będą finały w sportach zespołowych

Krzysztof Rawa z Rio de Janeiro

Lekkoatletyka ma dla nas kilka obietnic, choć po tym, co już się stało, prognozy ze śmiałych zmienić należy na umiarkowanie śmiałe. Warto jednak spojrzeć, jak w nocy z piątku na sobotę poradzi sobie w finale rzutu młotem inżynier automatyk z Politechniki Białostockiej Wojciech Nowicki – brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata.

To miał być wieczór Pawła Fajdka, lecz nie będzie, z przyczyn, które leżą prawdopodobnie w głowie sportowca. Ale pan Wojciech rok temu w Pekinie mówił, że medal igrzysk to jest jego cel. Czasem wyjście z cienia sławnego kolegi pomaga spełniać marzenia.

Jest także w finale Kamila Lićwinko, halowa mistrzyni świata z Sopotu, która przeszła czwartkowe eliminacje skoku wzwyż w sposób budzący zaufanie – siedem prób, od 185 do 194 cm, dwie zrzutki, ale decydujący skok dający awans – bezbłędny.  Finał tej konkurencji zaplanowano na sobotnią noc. Weźmie w nim udział aż 17 pań, gdyż minimum (194 cm) okazało się względnie łatwe do osiągnięcia.

Liczyliśmy także na polskie biegaczki na 800 m, Andżelikę Cichocką i Joannę Jóźwik, choć w tej specjalności stadion olimpijski będzie raczej oczekiwał na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10526

Wydanie: 10526

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament