Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowoczesne wzornictwo metodą na pozyskanie nowych klientów

19 sierpnia 2016 | Prawo w biznesie

Firmy z makroregionu staną ponownie przed szansą zdobycia unijnej dotacji na zwiększenie konkurencyjności z wykorzystaniem wzornictwa. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie przyjmować wnioski od 5 września do 5 października, a na dofinansowanie projektów przeznaczy pięć mln zł.

To będzie drugi nabór wniosków w ramach działania 1.4 „Wzór na konkurencję", dzięki któremu przedsiębiorcy mogą starać się o dotacje na przygotowanie strategii wzorniczej. – Wzornictwo to jedno z efektywniejszych narzędzi tworzenia innowacji i osiągania przewagi konkurencyjnej. Dlatego zachęcamy przedsiębiorców by wykorzystywali jego atuty w prowadzeniu biznesu – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak przy okazji ogłoszenia kolejnego naboru aplikacji. – Fundusze przyczynią się do zwiększenia potencjału firm jeśli chodzi o umiejętne zarządzanie wzornictwem, a to przełoży się na większą liczbę nowatorskich rozwiązań dostępnych na rynku. Wzornictwo będzie motorem rozwoju zarówno poszczególnych przedsiębiorstw, jak i gospodarki Polski wschodniej – dodał wiceminister.

Ponieważ działanie 1.4 przewiduje dotacje na dwa rodzaje projektów, tj. etap przygotowania audytu i strategii wzorniczej oraz etap jej wdrażania, należy wyraźnie podkreślić, że ogłoszony...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10526

Wydanie: 10526

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament