Koordynacja działań w regionach
Jeśli małe i średnie miasta chcą się dalej rozwijać, muszą poradzić sobie z szeregiem problemów.
MATEUSZ PAWLAK
Głównymi wyzwaniami, jakie stoją przed samorządowcami, są walka z problemami demograficznymi, przyciągnięcie inwestycji oraz efektywne wydatkowanie środków unijnych.
O tym, jak tym wyzwaniom sprostać, dyskutowali goście Kongresu Samorządowego w Opolu. Patronem medialnym Kongresu była „Rzeczpospolita Życie Regionów".
Do udziału w wydarzeniu zaproszono 500 gości z całego kraju. Wśród nich byli samorządowcy, politycy, przedstawiciele świata biznesu i nauki, którzy przez dwa dni debatowali nad różnymi aspektami rozwoju samorządów i państwa.
Podczas Kongresu poruszono tematykę edukacji i nauki, rozwoju gospodarczego, a także rozwoju małych i średnich miast. Udało się również zwrócić uwagę na pewne sprawy dotyczące Opola i regionu.
Za mało ludzi
Podczas debaty „Rozwój małych i średnich miast" eksperci zastanawiali się, jak wykorzystać potencjał drzemiący w regionach. Jak zwrócił uwagę Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, do 2050 roku według prognoz miastom powiatowym ubędzie aż 3 mln mieszkańców, czyli niemal jedna czwarta z obecnej liczby
– To co najbardziej boli, to fakt, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta