Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyprzedzają nas tylko dwa kraje w Europie

09 grudnia 2016 | Nieruchomości
Prologis Park V we Wrocławiu – choć termin zakończenia inwestycji planowany jest na II kwartał 2017 r., budynek został już całkowicie wynajęty.
źródło: Materiały Inwestora
Prologis Park V we Wrocławiu – choć termin zakończenia inwestycji planowany jest na II kwartał 2017 r., budynek został już całkowicie wynajęty.

Centra magazynowe i logistyczne.

Grażyna Błaszczak

Szykuje się rekordowy rok na rynku magazynów pod względem ilości wynajętej powierzchni magazynowej. Eksperci oceniają, że firmom uda się znaleźć chętnych na 3 miliony mkw. hal.

Bardzo dobre notowania

Z analiz firmy doradczej JLL wynika, że rynek powierzchni magazynowych w kraju od dawna nie był w tak dobrej kondycji. W ostatnich pięciu latach Polska zajmowała siódme miejsce w Europie pod względem liczby wynajmowanych hal.

Natomiast z najnowszych danych za trzy kwartały 2016 roku wynika, że nasz kraj trafił na podium, zajmując trzecią pozycję. Wyprzedzają nas jedynie Wielka Brytania i największy europejski rynek, czyli Niemcy. Skąd wzięła się popularność Polski?

– Mamy jedne z najniższych czynszów w regionie, niskie koszty budowy, a do tego jeden z najlepszych rynków pracy. W Polsce istnieje również możliwość uzyskania sporych ulg podatkowych czy zakładania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10620

Wydanie: 10620

Spis treści
Zamów abonament