Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Unijna krucjata w obronie środowiska

09 grudnia 2016 | Ekonomia
Volkswagen nie jest wyjątkiem. Inne producenci również są podejrzani
źródło: Rzeczpospolita
Volkswagen nie jest wyjątkiem. Inne producenci również są podejrzani

Bruksela chce sądzić się z krajami, które przymykają oko na oszustwa koncernów samochodowych. Nowe prawo ma utrudnić homologację aut niespełniających norm środowiskowych.

ANNA SŁOJEWSKA z Brukseli

Komisja Europejska wszczęła w czwartek pierwszy etap procedury o naruszenie unijnego prawa wobec Czech, Niemiec, Grecji, Litwy, Luksemburga, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. To pokłosie afery dieselgate, która wybuchła, kiedy się okazało, że koncern Volkswagen montował w swoich samochodach z silnikiem Diesla oprogramowanie, umożliwiające zaniżanie emisji dwutlenku azotu w warunkach testowych. Tylko dzięki temu samochody te spełniały wyśrubowane normy środowiskowe. Kraje, które znalazły się na celowniku Brukseli, to te, które problem zignorowały.

– Przestrzeganie prawa jest przede wszystkim obowiązkiem producentów samochodów. Ale władze państwowe mają obowiązek zapewnienia przestrzegania prawa – powiedziała Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości. KE wysłała do siedmiu stolic...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10620

Wydanie: 10620

Spis treści
Zamów abonament