Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niefortunna decyzja Polski

09 grudnia 2016 | Publicystyka, Opinie

Przerwanie postępowania przetargowego w sprawie zakupu śmigłowców grupy Airbus odbieramy jako niezgodną z ideą europejskiej obronności – piszą członkowie francusko-polskiej grupy parlamentarnej.

Prawdziwy zawód może nam sprawić tylko to, co naprawdę kochamy". To zdanie, zaczerpnięte od Georges'a Bernanosa, francuskiego intelektualisty z pierwszej połowy XX wieku, doskonale oddaje odczucia, które trapią członków francusko-polskiej grupy parlamentarnej – zwanej po francusku grupą przyjaźni – Zgromadzenia Narodowego (Izby Niższej francuskiego parlamentu). Dzieje się tak od chwili, gdy polskie władze postanowiły jednostronnie przerwać postępowanie przetargowe związane z zakupem śmigłowców – postępowanie, które w pełni legalnie, transparentnie i sprawiedliwie wyłoniło wcześniej grupę Airbus.

Jako wierni przyjaciele Polski świadomi jesteśmy przesłanek, które mogły lec u podstaw tej niefortunnej decyzji, nie będziemy więc marnować atramentu na niepotrzebne oburzanie się. Uznajemy, że sprawa jest zbyt poważna, by pozwalać sobie na daremne i raniące uczucia reakcje.

Napięcia, jakie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10620

Wydanie: 10620

Spis treści
Zamów abonament