Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wycinka drzew nie będzie już tak kosztowna

09 grudnia 2016 | Prawo

Od nowego roku mają zniknąć zezwolenia na usuwanie drzew na prywatnych posesjach, a część kar za nielegalną wycinkę zostanie anulowana.

Renata Krupa-DąBrowska

Za niecały miesiąc ma być mniej formalności przy wycince drzew.

– O przyrodę trzeba dbać. Obowiązujące przepisy to jednak gruba przesada – uważa Jan Krzysztof Ardanowski, poseł PiS. – Dlatego chcemy zmian, i to szybkich.

Do Sejmu wpłynął właśnie projekt autorstwa posłów PiS w tej sprawie. Prace nad nim rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

Co ciekawe, nowe zasady wycinki będą obowiązywać także w starych sprawach, niezakończonych decyzją ostateczną przed wejściem ich w życie. Chodzi też o kary za nielegalną wycinkę.

Bez zezwoleń na prywatnej działce

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody. Przewiduje, że bez zezwolenia będzie można wyciąć drzewa lub krzewy na prywatnej posesji pod warunkiem jednak, że ich usunięcie nie będzie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nowe przepisy przewidują jednak, że rada gminy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10620

Wydanie: 10620

Spis treści
Zamów abonament