Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak się przygotować do wdrożenia nowego systemu księgowego

21 grudnia 2016 | Ekspert księgowego | Bartosz Sowiński Konrad Mikołajczyk

Wsparcie biegłego rewidenta badającego sprawozdanie spółki może ograniczyć ryzyko ewentualnych błędów przy wdrażaniu i adaptacji nowego oprogramowania w firmie.

Odpowiednio przygotowany i udokumentowany proces zmiany systemu finansowo-księgowego, pozwoli na sprawne wprowadzenie zmian i odpowiednie przystosowanie nowego systemu, aby mógł sprostać specyficznym potrzebom jednostki. Podczas prac nad adaptacją i wdrażaniem nowego systemu warto wykorzystać doświadczenie oraz wiedzę audytora badającego sprawozdanie finansowe spółki. Pozwoli to na zminimalizowanie ewentualnych błędów oraz zapewni rzetelne udokumentowanie procesu, w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Czy ze zmianą stosowanego w firmie systemu finansowo-księgowego trzeba czekać do początku kolejnego roku obrotowego, czy jest ona możliwa w trakcie roku?

Najczęstszymi powodami zmiany oprogramowania finansowo-księgowego są gwałtowny rozwój spółki i  związana z tym presja na prezentowanie specjalistycznych raportów zarządczych niedostępnych w standardowych programach oraz wymagania koncernowe, dążące do ujednolicenia oprogramowania wykorzystywanego we wszystkich spółkach z grupy. Zmianę tę można przeprowadzić w dowolnym momencie roku obrotowego, jeżeli zostanie zachowany warunek porównywalności oraz ciągłości danych księgowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10630

Wydanie: 10630

Spis treści
Zamów abonament