Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas pułkowników

21 grudnia 2016 | Kraj | Marek Kozubal
Ostatnie wspólne zdjęcie najważniejszych dowódców? Od lewej generałowie Marek Tomaszycki,  Mirosław Różański, Mieczysław Gocuł – na wigilii z udziałem prezydenta RP i szefa MON.
źródło: Fotorzepa
Ostatnie wspólne zdjęcie najważniejszych dowódców? Od lewej generałowie Marek Tomaszycki, Mirosław Różański, Mieczysław Gocuł – na wigilii z udziałem prezydenta RP i szefa MON.

Stanowiska tracą trzej najważniejsi dowódcy Wojska Polskiego. Takiego trzęsienia ziemi w polskiej armii nie było od sześciu lat.

Z wojska odchodzą gen. broni Mirosław Różański, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, oraz gen. Mieczysław Gocuł, szef Sztabu Generalnego WP. Dodatkowo w tym miesiącu kończy kadencję trzeci nie mniej ważny – gen. broni Marek Tomaszycki, dowódca operacyjny. Tomaszycki to także kandydat na naczelnego dowódcę na wypadek wojny. Został powołany na to stanowisko przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dowódca operacyjny nie złożył wniosku o odejście z armii, ale nie ma pewności, kto zostanie powołany na jego miejsce. Równie możliwe jest, że obecny dowódca operacyjny w przyszłym roku zostanie wpasowany w nową strukturę dowodzenia. Być może nawet na szefa Sztabu Generalnego.

Gen. Różański 12 grudnia złożył wniosek do ministra obrony o odejście z zawodowej służby wojskowej. Poprosił o skrócenie okresu wypowiedzenia, tak aby mógł odejść w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10630

Wydanie: 10630

Spis treści
Zamów abonament