Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Minister straszy oszustów, uczciwych chce uspokoić

21 grudnia 2016 | Prawo | Monika Pogroszewska

Zaostrzenie przepisów podatkowych powinno – zdaniem resortu finansów – poprawić warunki konkurencji. Przedsiębiorcy są jednak sceptyczni.

Według Ministerstwa Finansów przedsiębiorcy powinni wkrótce odczuć poprawę warunków prowadzenia działalności. Będzie to efekt m.in. zmian w ustawie o VAT.

W odpowiedzi na interpelację poselską nr 7818 resort przedstawił swoje stanowisko w kwestii przenoszenia biznesu do sąsiednich krajów. Posłanka Małgorzata Pępek napisała, że jako reprezentantka regionu cieszyńskiego obserwuje, że przedsiębiorcy z południa Polski coraz częściej przenoszą firmy do Czech. Zapytała, jaka jest odpowiedź rządu na to zjawisko i czy planowane zaostrzenie przepisów, w tym rozszerzona konfiskata mienia, go nie pogłębi.

Ministerstwo podkreśla w odpowiedzi, że w 2017 r. wchodzi w życie wiele zmian uszczelniających system VAT, które przyczynią się do poprawy ściągalności podatku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10630

Wydanie: 10630

Spis treści
Zamów abonament