Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolej szykuje na 2017 rok umowy warte 26 mld zł

21 grudnia 2016 | Ekonomia
Nakłady inwestycyjne na lata 2019–2020 zmniejszono z 17 do 13 mld zł rocznie, ale dla wykonawców to i tak za dużo o 3 mld zł.
źródło: Rzeczpospolita
Nakłady inwestycyjne na lata 2019–2020 zmniejszono z 17 do 13 mld zł rocznie, ale dla wykonawców to i tak za dużo o 3 mld zł.

PKP PLK zapowiada prawie czterokrotny wzrost wartości podpisywanych umów na modernizację torów. Wykonawcy obawiają się skutków kumulacji robót w krótkim czasie. Adam woźniak

Kolej zapowiada duże przyspieszenie w inwestycjach na torach. W przyszłym roku zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) zamierza ogłosić kolejne przetargi na ok. 12 mld zł. Zaplanowano podpisanie ok. 220 umów wartych blisko 26 mld zł, z czego 21 mld zostanie przeznaczonych na finansowanie najbardziej strategicznych robót, m.in. na trasie z Warszawy do Lublina (3,1 mld zł), pomiędzy Krakowem a Rudzicami (1,5 mld zł) czy na linii Warszawa–Poznań (2,6 mld zł). Według prezesa PLK Ireneusza Merchla spółka chciałaby w 2017 r. zwiększyć roczne wydatki na inwestycje do kwoty 5,5 mld zł z ok. 4,1 mld, jakie zaplanowano na rok obecny. – W 2018 r. będziemy mieli duży skok inwestycyjny, planujemy w nim przekroczyć 10 mld zł – zapowiada Merchel.

Przyspieszenie było już widoczne w drugiej połowie tego roku. Jeśli od stycznia do września PLK ogłosiły przetargi warte 2,8 mld zł, to w samym październiku i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10630

Wydanie: 10630

Spis treści
Zamów abonament