Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sojusznicy Asada: mamy przewagę na ziemi

21 grudnia 2016 | Świat | Andrzej Łomanowski
Ministrowie spraw zagranicznych (od lewej): Iranu (Mohammad Dżawad Zarif), Rosji (Siergiej Ławrow) i Turcji (Mevlut Cavusoglu).
autor zdjęcia: Natalia Kolesnikova
źródło: AFP
Ministrowie spraw zagranicznych (od lewej): Iranu (Mohammad Dżawad Zarif), Rosji (Siergiej Ławrow) i Turcji (Mevlut Cavusoglu).

Rosja, Turcja i Iran gotowe są gwarantować wypełnianie porozumień syryjskiego prezydenta z opozycją. Porozumień, które same napiszą.

– Wszystkie poprzednie próby dogadania się w sprawie wspólnych działań, podejmowane przez USA lub ich partnerów, były skazane na porażkę. Nikt z nich bowiem nie dysponował realnym wpływem na sytuację na ziemi – reklamował spotkanie sojuszników Asada rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

Do Moskwy przyjechali ministrowie spraw zagranicznych i obrony Turcji i Iranu. Wraz z Rosją tworzą silną grupę wspierającą syryjskiego prezydenta od początku trwającej już pięć lat wojny domowej. Dwa z tych krajów (Rosja i Iran) mają w Syrii „realny wpływ na ziemi", gdyż dysponują tam silnymi jednostkami wojskowymi.

Oddziały irańskich Strażników Rewolucji co najmniej od dwóch lat walczą po stronie Asada. Rosja formalnie posiada w Syrii dwie bazy wojskowe – lotniczą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10630

Wydanie: 10630

Spis treści
Zamów abonament