Od stycznia konieczne są raporty o czasie wykonywania zlecenia
Podstawą rozliczeń ze zleceniobiorcą jest sporządzone przez niego zestawienie liczby przepracowanych godzin. Taki dokument powinien składać przed datą wypłaty wynagrodzenia.
Począwszy od 1 stycznia 2017 r. wynagrodzenie zleceniobiorcy/świadczeniobiorcy powinno być ustalone w kontrakcie w taki sposób, aby kwota uposażenia za każdą godzinę pracy nie była niższa niż wysokość minimalnej stawki godzinowej (w 2017 r. jest to 13 zł brutto). To skutek wejścia w życie ostatniej nowelizacji ustawy z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Gdyby wysokość umownego wynagrodzenia nie zapewniała zleceniobiorcy/świadczeniobiorcy otrzymania za każdą godzinę wykonania przedmiotu kontraktu honorarium w kwocie co najmniej minimalnej stawki godzinowej, przyjmującemu zlecenie / świadczącemu usługę przysługuje wynagrodzenie w wysokości tej minimalnej stawki godzinowej (art. 8a ust. 2 cytowanej ustawy).
Przy umowach zawartych na czas dłuższy niż miesiąc wprowadzono ponadto obowiązek dokonywania wypłaty uposażenia w wysokości ustalonej przy uwzględnieniu minimalnej stawki godzinowej co najmniej raz w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta