Banki kuszą nie tylko depozytami terminowymi
Lokaty z funduszami, programy systematycznego oszczędzania i inne niestandardowe oferty.
Ewa Bednarz
Kto nie chce trzymać pieniędzy na niskooprocentowanych depozytach terminowych, ale przyzwyczaił się do lokowania oszczędności za pośrednictwem banku, nie ma teraz wielkiego wyboru.
Wyraźnie na atrakcyjności straciły konta oszczędnościowe. W Alior Banku nowi klienci mogą liczyć na 2 proc. odsetek w skali roku, ale tylko przez trzy miesiące. Pozostali muszą zadowolić się niecałym procentem. BGŻ BNP Paribas też płaci 2 proc. od nowych środków, ale tylko do 28 lutego. Potem oprocentowanie konta wyniesie 0,75 proc. W ING Banku Śląskim Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus zapewnia 2 proc. przez cztery miesiące pod warunkiem, że zostanie założone do połowy lutego. W BGŻOptimie na Koncie Oszczędnościowym zarabiamy 2,3 proc. w skali roku, niestety tylko do 9 lutego 2017 r. Najhojniejszy dla nowych klientów jest Nest Bank, oferuje 2,25 proc.
Oszczędzanie w duecie
Klienci szukający wyższych zysków mogą zainteresować się lokatami połączonymi z inwestycjami w fundusze. W ramach promocji można dostać zniżkę w opłacie manipulacyjnej pobieranej przy zakupie jednostek.
Najbogatszą ofertę lokat z funduszami ma Deutsche Bank (dotyczy to też innych produktów oszczędnościowo–inwestycyjnych). Oprocentowanie jest atrakcyjne, ale będziemy się nim cieszyć tylko przez trzy miesiące, bo są to depozyty krótkoterminowe. Natomiast inwestycja w fundusze, jak...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta