Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wymyślanie centrów handlowych na nowo

26 maja 2017 | Ekonomia
Alexander Otto
źródło: materiały prasowe
Alexander Otto

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rozwoju w Polsce – mówi Adamowi Roguskiemu prezes ECE, kontrolowanej przez rodzinę Otto firmy zajmującej się budową i zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi.

Alexander Otto

Rz: Żyjemy w czasach internetu, który dla jednych biznesów stwarza olbrzymie okazje, dla innych oznacza wyzwania – np. dla mediów drukowanych, ale także dla handlu. Jaka jest przyszłość centrów handlowych w czasach rozwoju e-commerce?

Na pewno pod wieloma względami jesteśmy w bardzo dynamicznej fazie rozwoju handlu. „Cyfryzacja" sprzedaży doprowadziła już do wielu zmian i dużo jeszcze przed nami. Uważam jednak, że centra handlowe mają przed sobą dobrą przyszłość, o ile będą się dostosowywać do wyzwań, adaptować do tego, co niesie ze sobą epoka cyfrowa. Przede wszystkim centra muszą być atrakcyjnymi miejscami, w których ludzie będą chcieli spędzać czas.

Pytam, bo jako firma zarządca prawie 200 centrów handlowych w Europie, zajmujecie się nie tylko biznesem, ale i w pewnym sensie badaniami, o czym świadczą liczne raporty na waszej stronie internetowej.

Pracujemy nad szeregiem inicjatyw, jak jeszcze bardziej ulepszyć jakość szeroko rozumianych usług świadczonych przez nasze centra, jak poprawić atmosferę, np. jak rozwijać część gastronomiczną, która staje się jednym z kluczowych czynników przyciągających ludzi.

Prowadzimy też bardzo ważny pilotażowy projekt „Digital Mall" w Hamburgu. Polega on na tym, że nasi klienci mogą np. przejrzeć online asortyment sklepów mieszczących...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10759

Wydanie: 10759

Spis treści
Zamów abonament