Nie ma chętnego na dom w Piasecznie za 150 mln złotych
Joanna Lebiedź, pośredniczka i właścicielka firmy Lebiedź Nieruchomości
Rz: Mieszkania sprzedają się świetnie. Czy także na rynku domów mamy hossę?
Joanna Lebiedź, właścicielka firmy Lebiedź Nieruchomości: Niestety, nadal nie możemy mówić o odwróceniu się koniunktury w tym segmencie nieruchomości. Rynek wyhamował na przełomie 2007 i 2008 roku. Spektakularny wzrost cen domów został zatrzymany i nic nie wskazuje na to, by złote czasy dla właścicieli domów szybko powróciły.
Jakie domy najłatwiej sprzedać?
Dobrze sprzedają się 100–150-metrowe, realnie wycenione, niezbyt stare budynki niedaleko miasta. Zainteresowaniem cieszą się także małe i niedrogie domy deweloperskie. Nieźle sprzedają się również budynki w prestiżowych lokalizacjach Warszawy, jak Żoliborz, Mokotów, Stare Bielany. Osiągają dobre ceny mimo niekoniecznie dobrego stanu technicznego. Płaci się za lokalizację. Co do zasady: szybko sprzedamy niewielki, tani w utrzymaniu dom wybudowany w nowoczesnych technologiach. Duża działka już nie jest atutem, bo oznacza wyższą cenę.
Jeśli klient ma do wyboru małe mieszkanie w mieście albo duży dom za miastem, co chętniej wybierze? Część ekspertów mówi o powrotach z przedmieść do centrum.
Tak właśnie jest. Na rynek nieruchomości wchodzi kolejne pokolenie. Młodzież, która ma zupełnie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta