Nienarodzone dziecko może zdecydować o prawie do lokalu
Spełnienie przesłanek do przyznania pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego ocenia się na dzień mianowania funkcjonariusza do służby stałej.
- Rodzina funkcjonariusza Służby Więziennej w dniu jego mianowania do służby stałej składała się z trzech osób (jego samego, jego żony i córki). Przy czym żona znajdowała się w trzecim trymestrze ciąży. Funkcjonariusz razem z rodziną mieszkali wówczas w lokalu o powierzchni 25.3 m2. Kiedy po kilku latach małżonkowie nabyli prawo użytkowania wieczystego wraz z budynkiem mieszkalnym w stanie surowym zamkniętym, funkcjonariusz złożył wniosek o udzielenia mu pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Jednak zakład karny uznał, że taka pomoc mu nie przysługuje. Powód: w dniu mianowania miał zaspokojone potrzeby mieszkaniowe. Czy fakt, że w dniu tym żona funkcjonariusza była w ciąży ma jakieś znaczenie?
Funkcjonariuszowi SW, w służbie stałej przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego w miejscowości, w której stale pełni służbę, lub w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta