Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rewolucja odbywa się na naszych oczach

13 czerwca 2017 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Uczestnicy debaty uznali, że współpraca między nauką a biznesem ciągle nie do końca działa i diagnozowali powody tej sytuacji.
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Uczestnicy debaty uznali, że współpraca między nauką a biznesem ciągle nie do końca działa i diagnozowali powody tej sytuacji.
Mikroprzedsiębiorcy powinni skupić się na głównym biznesie i korzystać z dobrodziejstw rewolucji 4.0. Choćby wykorzystując share economy, która daje dostęp do innych podwykonawców. Krzysztof Raś  Stowarzyszenie  Talent Management in Tech.
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Mikroprzedsiębiorcy powinni skupić się na głównym biznesie i korzystać z dobrodziejstw rewolucji 4.0. Choćby wykorzystując share economy, która daje dostęp do innych podwykonawców. Krzysztof Raś Stowarzyszenie Talent Management in Tech.
Skalę rewolucji obrazuje fakt, że teraz nie ma możliwości prowadzenia biznesu bez korzystania z e-maila czy telefonu. To usprawnia wszystkie procesy związane z prowadzeniem firmy. Karol Pietras,  Kancelaria Głowacki i Wspólnicy, Fundacja Startup Development.
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Skalę rewolucji obrazuje fakt, że teraz nie ma możliwości prowadzenia biznesu bez korzystania z e-maila czy telefonu. To usprawnia wszystkie procesy związane z prowadzeniem firmy. Karol Pietras, Kancelaria Głowacki i Wspólnicy, Fundacja Startup Development.
W I rewolucji przemysłowej napędem była para,  w II – optymalizacja produkcji poprzez linię produkcyjną,  w III automatyzacja produkcji i cyfrowe kodowanie maszyn.  A IV jest napędzana przez dane i ich przetwarzanie. Jerzy Grzesiak,  Deloitte
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
W I rewolucji przemysłowej napędem była para, w II – optymalizacja produkcji poprzez linię produkcyjną, w III automatyzacja produkcji i cyfrowe kodowanie maszyn. A IV jest napędzana przez dane i ich przetwarzanie. Jerzy Grzesiak, Deloitte

Debata „Rzeczpospolitej" | Aby wyjść z pułapki średniego dochodu, Polska musi zmienić myślenie o przemyśle mateusz pawlak

Pieniądze unijne mogą być szansą na wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań w przemyśle, która już się nie powtórzy. Takie wnioski płyną z dyskusji, która odbyła się w ramach Konferencji Przemysł 4.0 zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą" w Krakowskim Parku Technologicznym.

Krzysztof Raś, członek Stowarzyszenia Talent Management in Tech, tłumaczył, że za umowną datę rewolucji 4.0 przyjmuje się rok 1991, kiedy zaczęła się popularyzacja internetu. – Umożliwił on rewolucję naszego codziennego życia – mówił.

Zaznaczył, że nie można odpowiedzieć na pytanie „jak się widzisz za pięć lat?", ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak wtedy będzie wyglądał świat. – Czy ktoś w 2012 r. przewidział autonomiczne samochody, albo to, że praktycznie większość z nas nie będzie używała telewizji do oglądania mediów, że pozostaniemy wierni tradycyjnym papierowym mediom, tudzież będziemy oglądać filmy w sposób streamingowy? – pytał.

Karol Pietras z Kancelarii Głowacki i Wspólnicy oraz Fundacji Startup Development podkreślił, że skalę rewolucji obrazuje fakt, że teraz nie ma możliwości prowadzenia biznesu bez korzystania z e-maila czy telefonu. – To usprawnia wszystkie procesy związane z prowadzeniem biznesu – stwierdził.

Definicję rewolucji Przemysłu 4.0 próbował nakreślić Jerzy Grzesiak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10774

Wydanie: 10774

Spis treści
Zamów abonament