Giełda musi tętnić życiem
Wojciech nagel Rozwijanie się poprzez obniżanie kosztów, aby śrubować cele premiowe zarządu, jest de facto zwijaniem się. Ta polityka jest już zamknięta – mówi w rozmowie z Przemysławem Tychmanowiczem prezes Rady Giełdy.
Rz: Jest pan zadowolony z tego, jak GPW funkcjonowała w ostatnich miesiącach?
Generalnie tak. Uważam, że od połowy marca, od kiedy Jarosław Grzywiński objął z delegacji Rady Giełdy obowiązki prezesa zarządu GPW, dużo zostało zrobione. Podjęto pracę wdrożeniową nad projektami, które ogłaszano medialnie, a które de facto w ogóle nie funkcjonowały lub też na poziomie grupy kapitałowej GPW rozwijane były nie w takim stopniu i z takim priorytetem, jaki był oczekiwany. Są one z punktu widzenia Giełdy istotne. Intensywnie je restaurujemy i przyspieszamy.
Jakie dokładnie?
Mamy tu na myśli przede wszystkim trzy obszary tematyczne: chodzi o Instytut Analiz i Ratingu, przygotowania do wdrożenia platformy obrotu towarami rolnymi we współpracy z MRiRW oraz kwestie faktycznego, a nie medialnego, przejęcia funkcji administrowania stawkami WIBID i WIBOR. Kolejna sprawa to wyjaśnienie tego, co naprawdę się wydarzyło w TGE, w związku z ujawnieniem faktu nienaliczania należnego podatku VAT. W styczniu Rada Giełdy została zaskoczona informacją zarządu GPW, że istnieje krytyczny problem podatkowy związany z TGE, a na przestrzeni lat wcześniejszych nie był on zgłaszany przez kolejne zarządy. Aktualnie jest już na ukończeniu badanie audytowe prowadzone przez renomowaną...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta