Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez odliczenia VAT od wydatków na termomodernizację urzędu

03 października 2017 | Administracja | Janina Fornalik

Oddanie budynku w trwały zarząd Powiatowemu Urzędowi Pracy stanowiło czynność z zakresu gospodarowania mieniem samorządowym, należącą do katalogu zadań własnych gminy. Czynność ta nie podlega VAT – podkreślił organ skarbowy.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (Dyrektor KIS) 28 sierpnia 2017 r. wydał interpretację indywidualną (sygn. 0112-KDIL1-2.4012.201. 2017.2.TK) dotyczącą prawa gminy do odliczenia VAT w związku z planowaną inwestycją polegającą na termomodernizacji budynku Powiatowego Urzędu Pracy. Interpretacja została wydana na wniosek gminy, która uzyskała dofinansowanie na projekt pn. „Termomodernizacja budynku Powiatowego Urzędu Pracy". Projekt ma zostać zrealizowany do 29 grudnia 2017 r. i polega na przeprowadzeniu prac związanych z modernizacją budynku Urzędu Pracy, obejmujących m.in. rozbudowę węzła cieplnego, modernizację instalacji c.o. i c.w.u., budowę klimatyzacji, wymianę oświetlenia a także budowę szybu windowego i montaż windy.

Budynek będący przedmiotem prac w ramach projektu wraz z gruntem, na którym się znajduje jest własnością gminy, przy czym został przekazany w odpłatny trwały zarząd Powiatowemu Urzędowi Pracy z przeznaczeniem na prowadzenie działalności statutowej tego urzędu. Gmina zaznaczyła, że Powiatowy Urząd Pracy działa jako...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10868

Wydanie: 10868

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament