Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potężne przyspieszenie na rynku przejęć

03 października 2017 | Ekonomia
Polskie aktywa przyciągają kupców z innych krajów
źródło: Rzeczpospolita
Polskie aktywa przyciągają kupców z innych krajów

gospodarka | Tani pieniądz, dobre perspektywy dla polskich przedsiębiorstw i rosnąca konsumpcja – to wszystko przyciąga zagranicznych inwestorów branżowych i fundusze private equity. katarzyna kucharczyk

O przejęciach w Polsce dużo się mówi, ale statystyki za pierwsze półrocze wcale nie rzucały na kolana. Za to w III kwartale widać wyraźne ożywienie. Zrealizowano 44 transakcje, czyli o niemal jedną czwartą więcej niż rok wcześniej – wynika z raportu firm Navigator Capital i Fordata, do którego dotarła „Rzeczpospolita".

Rekord na giełdzie

W ciągu trzech kwartałów 2017 r. zawarto 152 transakcje, czyli o ponad 15 proc. więcej niż rok wcześniej. W całym 2016 r. było ich 188. Wydaje się, że pobicie tego wyniku w 2017 r. nie powinno być trudnym zadaniem. Tym bardziej że najwięcej transakcji realizowanych jest zawsze pod koniec roku.

– Nie wydaje mi się jednak, żeby istniała szansa na powtórzenie spektakularnego wyniku osiągniętego w 2015 r., kiedy to zawarto 247 transakcji – komentuje Jan Gaj, menedżer w departamencie fuzji i przejęć w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10868

Wydanie: 10868

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament