Lombard sprzeda złoty naszyjnik i zapłaci VAT od marży
Jeżeli podmiot udzielający osobom fizycznym pożyczek pod zastaw sprzeda nieodebrane używane wyroby jubilerskie z metali szlachetnych, niewymienione w art. 120 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT, to ma prawo zastosować procedurę opodatkowania marży.
- Czy lombardy mogą stosować procedurę VAT marża do dostawy wyrobów jubilerskich przewłaszczonych przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej pod zastaw pożyczki, jeśli pożyczka nie zostanie spłacona i własność zastawu przejdzie na lombard? – pyta czytelnik.
Organy podatkowe przyjmują, że w przypadku sprzedaży nieodebranego zastawu, stanowiącego towar używany w postaci wyrobów jubilerskich wykonanych z metali szlachetnych, z udziałem kamieni szlachetnych, niezawierający się w wyjątkach wskazanych w art. 120 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT, nabyty (przewłaszczony) przez lombard...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta