Jaki kurs waluty na zbiorczej korekcie
Udzielenie klientowi rabatu potransakcyjnego dotyczącego wielu dostaw może być udokumentowane jedną fakturą korygującą. Rozliczenia w euro czy dolarach przelicza się na złote według kursu NBP z ostatniego dnia roboczego sprzed dnia jej wystawienia.
- Spółka (podatnik VAT czynny) udziela swoim kontrahentom rabatów posprzedażowych uzależnionych wyłącznie od wysokości zrealizowanych zakupów w danym okresie. Rabaty udzielone są za okresy półroczne, tj. styczeń-czerwiec oraz lipiec-grudzień. Spółka zawierając umowę sprzedaży z kontrahentem określa pułap, po przekroczeniu którego kontrahent nabywa prawo do rabatu. Faktury sprzedażowe wystawiane są, w zależności od ustaleń z kontrahentami, w złotych albo w walucie obcej (np. euro, dolary, funty). Spółka zamierza wystawiać zbiorcze faktury korygujące dla danego kontrahenta, obejmujące wszystkie faktury sprzedażowe wystawione w danym okresie, będącym podstawą do rozliczenia rabatu. Zbiorcze korekty są wystawiane w sposób wskazany w art. 106j ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy o VAT. Data wystawienia faktury zbiorczej nie pokrywa się wprost z terminem zakończenia okresu, za który udzielany jest rabat (tj. 30 czerwca albo 31 grudnia danego roku) ani z datą podaną na informacji z księgowości, będącej podstawą do wystawienia faktury korekty. Do przeliczenia na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta